Strona główna Usługi i zasoby Poczta elektroniczna
Nowa strona MSK PulMAN. Zamiast "wstępniaka". Drukuj Email

Czas na nowy serwis Miejskiej Sieci Komputerowej PulMAN.

Po wielu przymiarkach wreszcie trzeba bylo cos zrobic.... Dzięki Cześkowi, który "wziął sprawy w swoje ręce" powstał zaczątek nowego serwisu. Będziemy informować Was o wszelkich nowościach. A dzieje sie wiele, oj wiele....

Po pierwsze od czerwca 2009 ruszył projekt PLATON. Jego podtytuł to "Platforma Obsługi Nauki". Składa sie z siedmiu tematów, w tym pięć pierwszych finansowanych jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka  z funduszy Unii Europejskiej. Jednym Bezpośrednim celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych usług teleinformatycznych: wideokonferencji, eduroam, kampusowych, powszechnej archiwizacji, naukowej interaktywnej telewizji, dostępnych dla środowiska naukowego w Polsce. Szczegółu projektu PLATON są przedstawione w oddzielnym artykule.

Komplementarnym projektem który zaczynamy realizować od 1 marca 2010 jest NewMAN. Za tą nazwą kryje się program modernizacji 21 naukowych sieci poprzez wyposażenie ich w supernowoczesne rdzeniowe przełączniki MPLS które umożliwią uruchomienie najnowocześniejszych usług teleinformatycznych. Projekt ten tak samo jak i PLATON finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Są to dwa projekty którym musimy poświęcić szczególna uwagę. Nie zaniedbujemy jednak naszych dotychczasowych obowiązków i małymi kroczkami staramy się uruchamiać inne potrzebne usługi.

 

 
© 2010 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa | created by CzP