Nowa strona MSK PulMAN. Zamiast "wstępniaka". Drukuj Email

Czas na nowy serwis Miejskiej Sieci Komputerowej PulMAN.

Po wielu przymiarkach wreszcie trzeba bylo cos zrobic.... Dzięki Cześkowi, który "wziął sprawy w swoje ręce" powstał zaczątek nowego serwisu. Będziemy informować Was o wszelkich nowościach. A dzieje sie wiele, oj wiele....

Po pierwsze od czerwca 2009 ruszył projekt PLATON. Jego podtytuł to "Platforma Obsługi Nauki". Składa sie z siedmiu tematów, w tym pięć pierwszych finansowanych jest w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka  z funduszy Unii Europejskiej. Jednym Bezpośrednim celem projektu jest wdrożenie nowoczesnych usług teleinformatycznych: wideokonferencji, eduroam, kampusowych, powszechnej archiwizacji, naukowej interaktywnej telewizji, dostępnych dla środowiska naukowego w Polsce. Szczegółu projektu PLATON są przedstawione w oddzielnym artykule.

Komplementarnym projektem który zaczynamy realizować od 1 marca 2010 jest NewMAN. Za tą nazwą kryje się program modernizacji 21 naukowych sieci poprzez wyposażenie ich w supernowoczesne rdzeniowe przełączniki MPLS które umożliwią uruchomienie najnowocześniejszych usług teleinformatycznych. Projekt ten tak samo jak i PLATON finansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Są to dwa projekty którym musimy poświęcić szczególna uwagę. Nie zaniedbujemy jednak naszych dotychczasowych obowiązków i małymi kroczkami staramy się uruchamiać inne potrzebne usługi.

 

 
© 2010 Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa | created by CzP